Најновији чланци  

   

REGISTRUJTE SE  

   

NA SAJTU  

We have 86 guests and no members online

   
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Dobro došli u Kunena forum!
Ispričajte nama i našim članovima ko ste, šta vam se sviđa i zašto ste postali član ovog sajta.
Želimo dobrodošlicu svim novim članovima u nadi da ćemo se često viđati!

TOPIC: Plagijat je kaznjiv.

Plagijat je kaznjiv. 30 Oct 2014 16:34 #1191

  • radomir
  • radomir's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior
  • Posts: 40
  • Thank you received: 64
  • Karma: 8
ivrade
30.10.2014., 17.10
Danas sam imao jedan tezak telefonski razgovor sa svojim straim prijateljem iz radnog odnosa. Nazvao me telefonom i posle oficielnih razgovora, ono kako si, šta radiš, kako ti je porodica, cime se bavis, zdravlje i tako to. Kad on ko iz vedra neba, ni pet ni šest, upita me:
- Pa dragi moj druze jesi li procitao onaj moj tekst na Sajtu UVPS.A ja sam ga vec procitao i cudio se ko se to dznuo da se bavi plagijatom, i oinko sav besan odbrutio sm mu:
-Znaci ti si taj plagijator i lopuza na tuđe tekstove. Pa kako te nije sramota i stid da me tako nesto pitas - da li mi se sviđa ono sto sam ja pisao?Dobro te znam kao borca za pravdu i istinu, a ti usta si se to pretvorio, u kradljivca tuđih tekstova i još ih potpisuješ svojim imenom ili pseudonimom. Gde ti se izgubi ona tvoja iskrenost i postenje. Ako bi o nečemu pisao a neznaš, zamoli me ja cu ti napisati i potpisacu tebe. Dobro upamti jednom za svakda: ako prenosiš tuđi tekst, onda moras navesti autora teksta sa naznakom da ga ti samo prenosis. Sve drugo je kaznjivo i zove se plagijat i lopovluk.Bilo bi posteno da to ispravis i da mi se pored ispravko javno izvinis, ne samo zbog mene, nego da se i drugi nauce redu i radu.

К О М Е Н Т А Р И :

Болен, 30.10.2014. 21:20

Уважени колега Раде,

Иако је овај твој текст веома актуелан и заслужује озбиљну пажњу, ипак сам га
преместио у ову категорију.
Данас је много плагијата и плагијатора свуда око нас, а могу ти поуздано рећи и међу нама самима.
И сам си сведок томе.
Неки људи веома лако, дрско и без имало поштовања и уважавања онога што је други написао и створио, посежу за његовим текстовима, прекрајају их, потписују, ауторизују, мењају смисао и поруку коју прави аутор шаље.
Знају они врло добро да је ауторов потпис раван печату, али жеља за властитим експонирањем бива јача од њих, и тера их у крађу.
Да, баш у крађу.
Жалосно је када се сва њихова "интелектуалност" сведе само на то.
Речи су моћно и живо"оружје" када се нађу у рукама или перу оних који умеју да их употребе.
У рукама оних који то не умеју, оне су мртве ствари, попут каменчића.
А каменчићи су обично за бацање.
Зато та дрска крађа тешко пада правом власнику, и разумем твој револт.
Суочио сам се и сам ових дана са готово истим случајем од стране једног нашег колеге(и то не први пут) и реаговао оштром преписком.
Ауторство је светиња и оно то мора остати.
Употреба је дозвољена али на прописан начин.
Тачка.
Last Edit: 30 Oct 2014 20:26 by .
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: TiZor
Time to create page: 0.582 seconds
Powered by Kunena Forum ::