Најновији чланци  

   

REGISTRUJTE SE  

   

NA SAJTU  

We have 17 guests and no members online

   
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Dobro došli u Kunena forum!
Ispričajte nama i našim članovima ko ste, šta vam se sviđa i zašto ste postali član ovog sajta.
Želimo dobrodošlicu svim novim članovima u nadi da ćemo se često viđati!

TOPIC: DISKUSIJA SA IZBORNE SKUPSTINE UVPS

DISKUSIJA SA IZBORNE SKUPSTINE UVPS 06 Jun 2014 15:25 #736

  • zlatkoposavec
  • zlatkoposavec's Avatar
  • OFFLINE
  • Ekspert
  • Posts: 156
  • Thank you received: 234
  • Karma: 15
Postovane kolege u prilogu objavljujem svoju diskusiju koju sam pripremio za gore navedeni skup na kome sam bio prisutan kao izabrani delegat-clan Skupstine UVPS 6. saziva (u narednom cetverogodisnjem periodu). O odrzanoj sednici objavu imate na sajtu UVPS pa necu da ponavljam informacije koje se mogu naci tamo. Radi istinitog informisanja moram da dopunim neke pojedinosti.
Poslovnikom je bilo predvidjeno prijavljivanje za diskusiju. Pre pocetka sednice pitao sam g. Vuckovica i Draganjca kome da se prijavim za diskusiju. Dobio sam odgovor da ce to regulisati radno predsednistvo. Radno predsednistvo to nije regulisalo. Nakon sto je predsednik UVPS procitao svoj Izvestaj o radu i predstavnik Nadzornog odbora izneo da je predsednik odbora odsutan i da odbor nema za ovu sednicu nikakvih dopuna u odnosu na pisani Izvestaj koji su sacinili, otvorena je rasprava po ovim dokumentima.
Javio sam se prvi za diskusiju i dobio rec. Diskusiju koju sam pripremio uspeo sam da iznesem samo delimicno (citao sam uglavnom tekst koji je boldovan u diskusiji). Vec nakon pet minuta predsedavajuci je pokusao da me prekine sa obrazlozenjem da za diskusiju imam 5 minuta. Odgovorio sam da nismo utvrdili vreme trajanja diskusija, iako je to bilo predvidjeno poslovnikom i nastavio diskusiju. Ubrzo sam prekinut i po drugi put, ali se na to nisam obazirao. Nakon otprilike ukupno 10 minuta moje diskusije prekinut sam i po treci put i upozoren da sam prevrsio meru. Nastavio sam da citam diskusiju pa mi je tad prakticno oduzeta rec.
O ostalim diskusijama necu da govorim. Ranije navedeni Izvestaji usvojeni su sa dva glasa protiv (jedan kolega i ja) i jednim uzdrzanim.
Izabran je glavni odbor koji broji 37 clanova, od cega je iz Beograda 15 + 4 koji su po funkciji u glavnom odboru (predsednik i potpredsednik UVPS, predsednik i potpredsednik Izvrsnog odbora).
Za predsednika Nadzornog odbora izabran je Stanojevic Dobrivoje, potpredsednika Plazancic Veseljko, a clanovi su Markovic Djordje, Stojkovic Ljilja i Jankovic Tomislav.
Izvinjavam se sto diskusiju nisam objavio sinoc po povratku iz Beograda, ali stigao sam kasno zbog toga sto sam se zadrzao u Beogradu u razgovoru sa g. Miletom Bjelivukom, sa kojim sam se sreo po zavrsenom skupu.
Attachments:
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.090 seconds
Powered by Kunena Forum ::