Најновији чланци  

   

REGISTRUJTE SE  

   

NA SAJTU  

We have 93 guests and no members online

   
Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Dobro došli u Kunena forum!
Ispričajte nama i našim članovima ko ste, šta vam se sviđa i zašto ste postali član ovog sajta.
Želimo dobrodošlicu svim novim članovima u nadi da ćemo se često viđati!

TOPIC: ""ПРОТЕСТИ КВП УСПЕЛИ" , ОДРЖАНИ "ДЕМОКРАТСКИ ИЗБОРИ"

""ПРОТЕСТИ КВП УСПЕЛИ" , ОДРЖАНИ "ДЕМОКРАТСКИ ИЗБОРИ" 08 Jun 2015 23:23 #1660

На овом сајту у више чланака указивано је на чињеницу да дана 08.06.2015 године неће бити никаквог протеста већ да се ради о симулираној скупштини "синдиката" војних пензионера Србије.
Господин Бошко показао је изванредну аналитичку способност коју неки пореде са видовитошћу.

Иако су стално просипане демагошке и популистичке идеје, а уствари се служило отвореном манипулацијом и изношењем неистина овакав начин "рада" нико није могао ни замислити.
Резултат оваквог "рада", неаргументованих напада на практично сва регистрована војна удружења, и самопроглашења иницијативног одбора синдиката за организациони одбор протеста, истовремено и "одбором ФБ групе" више је него видљив.
На протестима 10 марта, које је подржало 6 војних удружења, било је присутно око 1500 војних пензионера, а на данашњим око 100 (или 150 како наведе г. Тамбурић, попуно небитно).
Од тог броја многи су дошли из радозналости.
И са оваквим бројем учесника жели се ништа мање него "изградња одрживог пензионог система Србије", "кресање у брк и Курти и Мурти, итд., итд..."

То наравно није сметало г. Тамбурићу да ову катастрофу, или како је неки од чланова ФБ групе назваше јад и беду, назове успехом.
Цитирам:
"Rezultati prihvatljivi. Odziv ocekivan. Uspeli smo da organima vlasti pokazemo da jos postojimo.
Izvestaj o nasem protestu bice u dnevnom izvestaju o bezbednosti na teritoriji Srbije, koji ce biti dostavljen ljudima koji obavljaju najvise duznosti u drzavi.
Probili smo blokadu koja postoji oko predsednika Srbije, Predsednika Vlade Republike Srbije, Predsednika skupstine Srbije i ministara tkz. ministarstava sile.
Siguran sam da je Predsednik Vlade Srbije dao nalog da se problem resi."

Коментарисати овакве тврдње сасвим је излишно и не заслужује ангажовање сиве мождане масе.

Данас се такође десила некаква "изборна скупштина синдиката".
Изгледа да је истовремено била и оснивачка.
Оно што је зачуђујуће, боље рећи потпуно невероватно, јесте да после састанка није саоштено ко је у руководству тог "синдиката".
Можда је формиран тајни синдикат !? (или синдикат у сенци па се од сенке не виде лица).
Изгледа да су у руководство "синдикати" ушли и они који нису корисници војних пензија.
Ако је то тачно онда се потврђује основаност сумњи да иза свега стоји ПУПС, који због изузетно малог рејтинга жели да се замаскира у "синдикат".
При том су војни пензионери само колатерална штета. Како нас заступа ПУПС, г. Шпановић и г. Кркобабић вама је познато.

О догађањима на самој "изборној скуштини" читајте из пера (у овом случају тастатуре) господина Стевана Воркапића.
Његову објаву на ФБ групи "Војни пензионери Србије" преносим у целости.

"Stevan Vorkapic
Moram nesto da napisem o organizaciji i odrzavanju protesta, (moje vidjenje), mora biti duze pa se unapred izvinjavam:

Sama priprema je isla traljavo, na mnoge sugestije odbor je radio po svome, nije prihvatao nicije sugestije.
Ovaj put nije bilo (ili ja nisam video) nijedan plakat da je negde prilepljen i ako sam se ponudio da se ukljucim u taj vid omasovljavanja, prilazem dokaz, poruku koju sam poslao organizatoru i njegov odgovor:
Poslata poruka, Stevan Vorkapic
04.jun 18,54
Postovanje Jovane, ako treba lepiti plakate za protest racunajte na mene da zalepim na sledecim mestima u Zemunu: Donji grad (opsina, Pijaca, kej, Vrtlarska, Senjski trg), Muhar, Gornji grad (komplet Cara Dušana, Ugrinovačka), Altina komplet
Odgovor Jovan Tamburic
04.jun 19,00
Hvala Stevane sutra cemo dobiti plakate pa se cujemo..pozdrav!

Sledi nastavak izlaganja gospodina Vorkapića.
"Na Zemunskom Keju svaki dan prodje vise hiljada penzionera medju kojima ima mnogo vojnih, neko bi video, procitao a mozda i dosao, sve je to ostalo na “čujemo se”

Danas sam se uverio da je organizatorima odgovaralo da nas bude sto manje na protestu kako bi mogli da osnuju Udruzenje Sindikata Vojnih Penzionera.
Prisustvovao sam sastanku iz znatizelje i otisao razocaran.

Sve je na brzinu izabrano, komplet rukovodstvo, dvojica kolega koji su pokusali da ukazu na neke nepravilnosti, rukovodstvo je tako lako preslo preko toga.
U rukovodstvo su izabrani ljudi koji uopste nisu bili na osnivackoj skupstini, pitam se ako nisu mogli doci na osnivacku skupstinu kako ce da dolaze na radne sastanke (verovatno lako jer ce im biti placen put, dnevnica i hrana za taj dan kako je danas receno).

Osnivacku skupstinu je napustio Miroslav Matic i vidi cuda, umesto njega je odmah izabran Miodrag Milan koji je prvi put na nasem protestu a i nije clan fb grupe, kako to da se umesto Matica odmah izabere drugi clan a oni koji nisu dosli da ostanu na spisku kao izabrani.

Posebno mi je bilo interesanto glasanje “ko je za” trojica ili cetvorica dignu ruke i konstatuje se “jednoglasno”.

Koliko sam video da je snimano pa neka se postavi taj snimak bas oko glasanja.

Na danasnjem protestu sam primetio da se pojedini drugovi stide uzeti transparent i stati u stroj a bili su organizatori a sad u rukovodstvu sindikata (jajare).
Mogao sam primetiti da se mnogo zalaze novoizabrani sekretar, pohvalno je to ali ce nas to kostati jos par godina pa onda javni dug.

Sve u svemu jadno i tuzno, jadno sto nas je malo a tuzno sto nas predstavljaju oni kojima nije stalo do nasih problema (11,06) i sto manipulisu sa nama.
Daj boze da sutra bude 30 ljudi"


К О М Е Н Т А Р И :

IlijaOvuka
,09.06.2015.08:46

Branislave, prenesi i druge komentare koji drugačije zvuče a ne samo one koji tebi odgovaraju ako nije cilj samo obezvređivanje svega učinjenog i još aktuelnih protesta. Zašto vama sve to smeta i zašto ste neiskreni? Registrovani ste, okupljate udruženja, kako sami kažete, zašto niste sami organizovali protest? Zašto niste objavili ranije da se priprema protest i zašto bojkotujete protest? Samo iznosite na ovom sajtu svoju *istinu*. Zašto ste se obrušili na formiranju udruženja i dostizanju legitimiteta FB grupe koja je iz tih razloga isključena iz razgovora a uključen Draganjac?

#1 Милисав 09-06-2015 11:08
И и управо толико. А Јован, и већ нам познати "преговарачи" одоше на "преговоре" код некаквог Негована. Само ме занима шта то они имају да "преговарају" и ко их је овластио да у моје име преговарају о мојој пензији. Све ми више ово личи на личну промоцију користећи се нашом муком. Ко ће да профитира од њих, показаће време. Зато сутра не долазим. Не пада ми на памет да будем публика на вашарско-циркус кој промоцији неколицине. Нека Јован сам себе слика у колони по један и окреће се на лево круг.Жао ми људи који верују у искрене намере1

dragoivanović,09.06.2015.16:03

Samo zlobnici ovako mogu da pišu svojim šefovima hvalospeve.Bio sam član odbora za organizaciju sva četiri do sada organizovana protesta.Sa tim može da se pohvali samo i Ilija Ovuka.Gde smo bili do 24. novembra prošle godine a gde smo sada, o tome treba da pišete onima koji su neobavešteni.Protest je protest, šta to znači da li je uspeo ili nije uspeo.Za vas nije uspeo jer ga niste ni organizovali, ni učestvovali, jedino što ste poslali špijune da bi dobili informacije iz prve ruke. Oni nisu došli da pomognu ili da konstatuju istinu, nego da izfabrikuju priču koja će lepo da zvuči nalagodavcima.Bilo bi kulturno i ljudski da ako niste sposobni da učestvujete u ovakva događanja da se pritajute u mišjoj rupi i očekujete od nas da vam na tacnu donesemo ostvarivanje vaših zakinutih prava. Mi to ne radimo zbog vas. Mi radimo zbog nas i onih koji nisu u mogućnosti da nam se pridruže, zbog udaljenosti ili bolesti. Nikad se bolji i pametniji nije izrugavao lošijem i manje pametnim.

Taj termin '' Demokratski izbori '', smatrate farsom. Kada se ne razumete u konstituisanju Udruženja, makar pročitajte zakon. Vidim da vam još članska karta SKJ viri iz džepa. Samo da obavestim vojne penzionere koji budu, ako budu, ovo čitali da smo konstituisali Udruženje sindikata vojnih penzionera Srbije, koje je pridruženi član Sindikata penzionera Srbije, a on je pridruženi član Sindikata Evropske Unije ( FERPA ).U narednom periodu, a najkasnije za godinu dana imamo nameru da oformimo opštinske i gradske odbore i organizujemo tajne izbore sa delegatima skupštine USVPS i tako uđemo u Evropu pre države Srbije.


# Mile Bjelivuk06-2015 18:14
Nisam se dugo oglašavao na ovom sajtu, želeo sam kao uvek do sada da na protestnim skupovima bude što više oštećenih vojnih penzionera i što manje pojedinačnih iskakanja, želje za samoisticanjem, komandovanjem onemoćalim i razočaranim ljudima, koji su prisiljeni da svoje pravo pokušaju ostvariti na ulici. Divim se svakom pojedincu koji je smogao snage da još jednom izađe na protest, kojem sam i sam prisustvovao svih pet dana, jer sam zagovornik neprestanih pritisaka na državne institucije koje ne rade po Ustavu i zakonima RS. Osuđujem svako pojedinačno postupanje nekakvih vođa, lidera, umišljenih komandanata "parade obepravljenih ljudi", glasogovornika i svađalica, koji svojim postupcima narušavaju ionako narušeno jedinstvo u obespravljenom vojnopenzionerskom korpusu. Zalažem se za hitno uspostavljanje jedinstvenog delovanja u kom neće biti mesta sujeti, bolesnim ambicijama i željama za vlašću, pa makar ona bila nad grupicom ojađenih vojnih penzionera.


# Mile Bjelivuk-06-2015 19:13
Колега Милисаве, ко су то познати "преговарачи" и ко је то ишао на "преговоре" и када? Лично сам учествовао у разговору с представницима владе марта о.г.као члан Орг.одбора и овлашћено лице испред АППВС. То овлашћење ми до данас нико није ускратио, или ме о томе није обавестио, а био сам спреман да и за време овог протеста идем на разговор, али само под условом, да се не разговара о Закону о јавном дугу. До разговора није дошло, јер је Државни секретар у Министарству рада дознао да на разговор долазимо, поред позваног Тамбурића, још и Новковић и ја као представници ранијег Орг.одбора и још увек овлашћени од АППВС и УППС. Да ли је то био разлог отказивања разговора од стране Државног секретара, није ми познато, али су ми познате неке друге мутне ствари о којима не бих да полемишем на овом сајту. Можда се Државни секретар изјасни шта је коме обећавао, нудио, с којим циљем и сл. и шта то представља у државничком смислу,а по неким параметрима и кривично-правном смислу.
Last Edit: 15 Jun 2015 02:12 by milovanvulikic.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: milovanvulikic, novak76
Time to create page: 0.113 seconds
Powered by Kunena Forum ::